Bugün Afganistan nüfusu

43.265.360
30 Mayıs 2024 Perşembe

Afganistan'ın bugünkü nüfusu

Afganistan'in mevcut nüfusu, yıllık %2,63 büyüme oranıyla 43.265.360'dir. Afganistan, dünya nüfusunun %0,53'üne sahip bir nüfusa sahiptir.

Nüfus43.265.360
Büyüme oranı2,63%
Erkek21.830.672 (50,458%)
Dişi21.434.687 (49,542%)
Bugün Değişim+ 1.347
bugün doğumlar1.758
Bugün ölümler314
2024 yılındaki doğumlar603.698
2024'teki ölümler107.812
2024'te değişim+ 462.704 (1,081%)

Afganistan için nüfus tablosu

Afganistan Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
202341.677.0521.110.6932,665%42.787.745
202240.580.4901.081.8762,666%41.662.366
202139.618.434950.4462,399%40.568.880
202038.326.0271.271.2743,317%39.597.301
201937.212.9701.096.6662,947%38.309.636
201836.160.5981.037.4482,869%37.198.046
201735.126.2371.019.3632,902%36.145.600
201634.146.178966.3372,83%35.112.515
201533.360.820776.3062,327%34.137.126
201432.071.6001.263.9423,941%33.335.542

Afganistan yakınlarındaki ülkelerin nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Afganistan
1TJ Tajikistan10.314.16923,919%
2TM Turkmenistan6.590.71715,321%
3UZ Uzbekistan35.628.17582,765%
4CN China1.425.235.6093.330,385%
5IR Iran89.754.136209,102%
6PK Pakistan244.770.678567,36%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata