Bugün Asya nüfusu

4.861.571.757
13 Ekim 2026 Salı

Bugünün Asya Nüfusu

Bugünkü Asya nüfusu, yıllık %0,574 artış oranıyla 4.861.571.757'dir.

Nüfus4.861.571.757
Büyüme oranı0,574%
Erkek2.470.359.651 (50,814%)
Dişi2.391.212.106 (49,186%)
Bugün Değişim+ 33.606
bugün doğumlar78.440
Bugün ölümler42.098
2026 yılındaki doğumlar50.718.510
2026'teki ölümler27.219.937
2026'te değişim+ 21.729.476 (0,449%)

Asya için nüfus tablosu

Asya Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
20254.811.820.16527.815.8560,578%4.839.636.021
20244.782.988.94228.598.8080,598%4.811.587.750
20234.754.016.78628.718.2250,604%4.782.735.011
20224.722.301.99731.418.0580,665%4.753.720.055
20214.695.338.11326.775.5970,57%4.722.113.710
20204.661.937.53033.173.6300,712%4.695.111.160
20194.623.946.12537.732.2120,816%4.661.678.337
20184.584.499.49739.184.1500,855%4.623.683.647
20174.541.766.68842.468.4030,935%4.584.235.091
20164.496.504.81144.983.1661%4.541.487.977

Asya Ülkelerinin Nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Asya
1AF Afganistan45.377.9300,918%
2AM Ermenistan2.924.9010,061%
3AZ Azerbaycan10.470.4410,215%
4BH Bahreyn1.683.9370,034%
5BD Bangladeş178.406.9953,652%
6BT Bhutan803.7770,017%
7BN Brunei470.7190,01%
8KH Kamboçya18.106.5710,371%
9CN Çin Halk Cumhur...1.412.036.08129,225%
10TL Doğu Timor1.442.1530,029%
11GE Gürcistan3.803.9660,079%
12IN Hindistan1.480.149.64630,379%
13ID Endonezya288.482.3355,926%
14IR İran93.366.3021,918%
15IQ Irak48.277.1710,982%
16IL İsrail9.683.9730,198%
17JP Japonya122.232.4702,537%
18JO Ürdün11.656.8440,237%
19KZ Kazakistan21.148.5760,433%
20KW Kuveyt5.122.4050,105%
21KG Kırgızistan7.429.1010,152%
22LA Laos8.001.6500,164%
23LB Lübnan5.911.2870,121%
24MY Malezya36.496.4090,748%
25MV Maldivler532.0340,011%
26MN Moğolistan3.567.5710,073%
27MM Myanmar55.276.3241,137%
28NP Nepal29.641.4180,612%
29KP Kuzey Kore26.649.8890,55%
30OM Umman5.714.8470,116%
31PK Pakistan260.438.9485,315%
32PS Filistin Devlet...5.722.4380,117%
33PH Filipinler117.984.8072,423%
34QA Katar3.187.9950,065%
35SA Suudi Arabistan35.329.4890,72%
36SG Singapur5.915.0240,122%
37KR Güney Kore51.579.6231,067%
38LK Sri Lanka23.380.7710,481%
39SY Suriye26.689.9470,539%
40TW Çin Cumhuriyeti22.982.5950,477%
41TJ Tacikistan11.031.0710,225%
42TH Tayland71.540.8431,479%
43TR Türkiye87.999.5191,814%
44TM Türkmenistan7.768.2230,159%
45AE Birleşik Arap E...11.628.5550,237%
46UZ Özbekistan37.906.2210,773%
47VN Vietnam102.334.4532,105%
48YE Yemen43.283.5070,875%
Data sources: United Nations,World Bank, Nations Geo ,Census,Wikidata