Bugün Asya nüfusu

4.777.020.383
20 Temmuz 2024 Cumartesi

Bugünün Asya Nüfusu

Bugünkü Asya nüfusu, yıllık %0,659 artış oranıyla 4.777.020.383'dir.

Nüfus4.777.020.383
Büyüme oranı0,659%
Erkek2.429.217.948 (50,852%)
Dişi2.347.802.436 (49,148%)
Bugün Değişim+ 10.181
bugün doğumlar21.573
Bugün ölümler10.817
2024 yılındaki doğumlar36.522.705
2024'teki ölümler18.312.489
2024'te değişim+ 17.235.940 (0,362%)

Asya için nüfus tablosu

Asya Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
20234.727.463.21932.084.3400,679%4.759.547.559
20224.698.935.26428.334.9770,603%4.727.270.241
20214.671.366.32227.396.1090,586%4.698.762.431
20204.638.452.27332.682.8270,705%4.671.135.100
20194.600.705.29737.502.9050,815%4.638.208.202
20184.560.634.95339.821.2990,873%4.600.456.252
20174.517.354.63843.015.0580,952%4.560.369.696
20164.472.431.34444.634.6660,998%4.517.066.010
20154.428.038.85844.065.0550,995%4.472.103.913
20144.381.041.14846.574.7221,063%4.427.615.870

Asya Ülkelerinin Nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Asya
1AF Afganistan43.421.2390,899%
2AM Ermenistan2.777.9540,058%
3AZ Azerbaycan10.465.2090,219%
4BH Bahreyn1.499.3290,031%
5BD Bangladeş174.782.0243,652%
6BT Bhutan792.6170,017%
7BN Brunei456.0130,01%
8KH Kamboçya17.129.9570,358%
9CN Çin Halk Cumhur...1.425.148.75729,949%
10TL Doğu Timor1.380.7670,029%
11GE Gürcistan3.717.0630,078%
12IN Hindistan1.442.326.78530,153%
13ID Endonezya279.903.8905,855%
14IR İran89.839.4031,88%
15IQ Irak46.568.0380,967%
16IL İsrail9.317.8680,194%
17JP Japonya122.597.7262,583%
18JO Ürdün11.387.4570,239%
19KZ Kazakistan19.838.8610,414%
20KW Kuveyt4.351.1800,091%
21KG Kırgızistan6.844.3220,143%
22LA Laos7.741.3660,161%
23LB Lübnan5.211.9280,111%
24MY Malezya34.688.7440,725%
25MV Maldivler517.7310,011%
26MN Moğolistan3.495.7150,073%
27MM Myanmar54.982.8101,151%
28NP Nepal31.256.2390,653%
29KP Kuzey Kore26.248.4140,551%
30OM Umman4.716.6610,098%
31PK Pakistan245.419.3495,102%
32PS Filistin Devlet...5.500.4010,114%
33PH Filipinler119.186.4602,484%
34QA Katar2.738.0310,057%
35SA Suudi Arabistan37.497.8110,782%
36SG Singapur6.054.4940,127%
37KR Güney Kore51.739.6391,088%
38LK Sri Lanka21.951.9090,461%
39SY Suriye24.389.1790,5%
40TW Çin Cumhuriyeti23.951.4980,503%
41TJ Tacikistan10.339.8150,215%
42TH Tayland71.889.4161,509%
43TR Türkiye86.281.2601,808%
44TM Türkmenistan6.601.7870,138%
45AE Birleşik Arap E...9.595.3840,201%
46UZ Özbekistan35.696.4100,744%
47VN Vietnam99.527.6632,084%
48YE Yemen35.253.8110,732%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata