Bugün Asya nüfusu

4.768.689.294
13 Nisan 2024 Cumartesi

Bugünün Asya Nüfusu

Bugünkü Asya nüfusu, yıllık %0,659 artış oranıyla 4.768.689.294'dir.

Nüfus4.768.689.294
Büyüme oranı0,659%
Erkek2.424.981.409 (50,852%)
Dişi2.343.707.885 (49,148%)
Bugün Değişim+ 77.721
bugün doğumlar164.691
Bugün ölümler82.576
2024 yılındaki doğumlar18.869.250
2024'teki ölümler9.461.044
2024'te değişim+ 8.904.851 (0,187%)

Asya için nüfus tablosu

Asya Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
20234.727.463.21932.084.3400,679%4.759.547.559
20224.698.935.26428.334.9770,603%4.727.270.241
20214.671.366.32227.396.1090,586%4.698.762.431
20204.638.452.27332.682.8270,705%4.671.135.100
20194.600.705.29737.502.9050,815%4.638.208.202
20184.560.634.95339.821.2990,873%4.600.456.252
20174.517.354.63843.015.0580,952%4.560.369.696
20164.472.431.34444.634.6660,998%4.517.066.010
20154.428.038.85844.065.0550,995%4.472.103.913
20144.381.041.14846.574.7221,063%4.427.615.870

Asya Ülkelerinin Nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Asya
1AF Afganistan43.122.2430,899%
2AM Ermenistan2.778.0870,058%
3AZ Azerbaycan10.452.4270,219%
4BH Bahreyn1.495.8730,031%
5BD Bangladeş174.323.5433,652%
6BT Bhutan791.3060,017%
7BN Brunei455.1520,01%
8KH Kamboçya17.083.8530,358%
9CN Çin Halk Cumhur...1.425.315.35029,949%
10TL Doğu Timor1.375.6820,029%
11GE Gürcistan3.719.0200,078%
12IN Hindistan1.438.895.93330,153%
13ID Endonezya279.313.2135,855%
14IR İran89.675.8511,88%
15IQ Irak46.299.7800,967%
16IL İsrail9.281.7550,194%
17JP Japonya122.774.7442,583%
18JO Ürdün11.373.4880,239%
19KZ Kazakistan19.777.9150,414%
20KW Kuveyt4.341.0240,091%
21KG Kırgızistan6.816.8660,143%
22LA Laos7.714.4000,161%
23LB Lübnan5.245.9510,111%
24MY Malezya34.593.6490,725%
25MV Maldivler518.5370,011%
26MN Moğolistan3.483.7390,073%
27MM Myanmar54.882.4251,151%
28NP Nepal31.166.2050,653%
29KP Kuzey Kore26.227.3940,551%
30OM Umman4.698.6760,098%
31PK Pakistan244.175.1215,102%
32PS Filistin Devlet...5.467.4750,114%
33PH Filipinler118.720.7872,484%
34QA Katar2.732.6350,057%
35SA Suudi Arabistan37.360.1270,782%
36SG Singapur6.044.5740,127%
37KR Güney Kore51.752.1501,088%
38LK Sri Lanka21.937.8180,461%
39SY Suriye24.101.0690,5%
40TW Çin Cumhuriyeti23.944.7590,503%
41TJ Tacikistan10.290.6230,215%
42TH Tayland71.869.7601,509%
43TR Türkiye86.165.3941,808%
44TM Türkmenistan6.580.5540,138%
45AE Birleşik Arap E...9.575.7410,201%
46UZ Özbekistan35.565.5270,744%
47VN Vietnam99.362.7462,084%
48YE Yemen35.048.3520,732%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata