Bugün Avrupa nüfusu

717.991.036
30 Ekim 2026 Cuma

Bugünün Avrupa Nüfusu

Bugünkü Avrupa nüfusu, yıllık %-0,161 artış oranıyla 717.991.036'dir.

Nüfus717.991.036
Büyüme oranı-0,161%
Erkek346.480.215 (48,257%)
Dişi371.510.821 (51,743%)
Bugün Değişim -2.138
bugün doğumlar10.877
Bugün ölümler15.241
2026 yılındaki doğumlar4.889.970
2026'teki ölümler6.851.785
2026'te değişim -961.161 (-0,134%)

Avrupa için nüfus tablosu

Avrupa Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
2020725.709.922-890.251-0,123%724.819.671
2019724.983.476718.0420,099%725.701.518
2021724.825.189-1.141.068-0,157%723.684.121
2018724.052.756923.3200,128%724.976.076
2022723.696.856-3.025.246-0,418%720.671.610
2017722.952.0731.093.3770,151%724.045.450
2016721.477.9951.464.7740,203%722.942.769
2023721.158.591-604.860-0,084%720.553.731
2024720.565.644-743.371-0,103%719.822.273
2025719.842.651-929.234-0,129%718.913.417

Avrupa Ülkelerinin Nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Avrupa
1AL Arnavutluk2.744.2950,384%
2AD Andorra84.0140,012%
3AT Avusturya9.105.2911,267%
4BY Beyaz Rusya8.916.6241,247%
5BE Belçika11.779.4611,637%
6BA Bosna-Hersek3.105.5030,435%
7BG Bulgaristan6.651.5100,931%
8HR Hırvatistan3.813.9520,533%
9CY Kıbrıs1.385.9600,191%
10CZ Çek Cumhuriyeti10.520.8371,466%
11EE Estonya1.328.7210,186%
12FI Finlandiya5.620.2110,782%
13FR Fransa66.776.4839,277%
14DE Almanya83.580.12311,648%
15GR Yunanistan9.882.8811,38%
16HU Macaristan9.575.1141,336%
17IS İzlanda403.5330,056%
18IE İrlanda5.372.2550,742%
19IT İtalya58.849.5148,212%
20LV Letonya1.831.1930,256%
21LI Lihtenştayn40.4440,006%
22LT Litvanya2.789.6670,391%
23LU Lüksemburg689.6660,095%
24MT Malta549.6800,076%
25MD Moldova2.951.6220,414%
26MC Monako38.0140,005%
27ME Karadağ625.1030,087%
28MK Kuzey Makedonya1.800.7350,252%
29NO Norveç5.659.8200,785%
30PL Polonya37.795.6805,274%
31PT Portekiz10.389.8431,447%
32RO Romanya18.764.5912,623%
33RU Rusya143.285.71619,968%
34SM San Marino33.6150,005%
35RS Sırbistan6.627.3420,927%
36SK Slovakya5.448.3960,759%
37SI Slovenya2.113.6410,294%
38ES İspanya47.834.9786,659%
39SE İsveç10.714.6211,486%
40CH İsviçre9.020.1541,25%
41UA Ukrayna39.439.0565,519%
42GB Birleşik Krallı...70.050.6649,702%
43VA Vatikan5090%
Data sources: United Nations,World Bank, Nations Geo ,Census,Wikidata