Bugün Avrupa nüfusu

717.991.167
30 Ekim 2026 Cuma

Bugünün Avrupa Nüfusu

Bugünkü Avrupa nüfusu, yıllık %-0,161 artış oranıyla 717.991.167'dir.

Nüfus717.991.167
Büyüme oranı-0,161%
Erkek346.480.278 (48,257%)
Dişi371.510.889 (51,743%)
Bugün Değişim -2.007
bugün doğumlar10.212
Bugün ölümler14.309
2026 yılındaki doğumlar4.889.305
2026'teki ölümler6.850.854
2026'te değişim -961.030 (-0,134%)

Avrupa için nüfus tablosu

Avrupa Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
2020725.709.922-890.251-0,123%724.819.671
2019724.983.476718.0420,099%725.701.518
2021724.825.189-1.141.068-0,157%723.684.121
2018724.052.756923.3200,128%724.976.076
2022723.696.856-3.025.246-0,418%720.671.610
2017722.952.0731.093.3770,151%724.045.450
2016721.477.9951.464.7740,203%722.942.769
2023721.158.591-604.860-0,084%720.553.731
2024720.565.644-743.371-0,103%719.822.273
2025719.842.651-929.234-0,129%718.913.417

Avrupa Ülkelerinin Nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Avrupa
1AL Arnavutluk2.744.2970,384%
2AD Andorra84.0140,012%
3AT Avusturya9.105.2921,267%
4BY Beyaz Rusya8.916.6311,247%
5BE Belçika11.779.4591,637%
6BA Bosna-Hersek3.105.5060,435%
7BG Bulgaristan6.651.5150,931%
8HR Hırvatistan3.813.9550,533%
9CY Kıbrıs1.385.9590,191%
10CZ Çek Cumhuriyeti10.520.8401,466%
11EE Estonya1.328.7220,186%
12FI Finlandiya5.620.2120,782%
13FR Fransa66.776.4739,277%
14DE Almanya83.580.14511,648%
15GR Yunanistan9.882.8861,38%
16HU Macaristan9.575.1181,336%
17IS İzlanda403.5330,056%
18IE İrlanda5.372.2500,742%
19IT İtalya58.849.5408,212%
20LV Letonya1.831.1940,256%
21LI Lihtenştayn40.4440,006%
22LT Litvanya2.789.6690,391%
23LU Lüksemburg689.6650,095%
24MT Malta549.6800,076%
25MD Moldova2.951.6260,414%
26MC Monako38.0140,005%
27ME Karadağ625.1040,087%
28MK Kuzey Makedonya1.800.7360,252%
29NO Norveç5.659.8180,785%
30PL Polonya37.795.6965,274%
31PT Portekiz10.389.8451,447%
32RO Romanya18.764.6032,623%
33RU Rusya143.285.75319,968%
34SM San Marino33.6150,005%
35RS Sırbistan6.627.3470,927%
36SK Slovakya5.448.3970,759%
37SI Slovenya2.113.6420,294%
38ES İspanya47.834.9846,659%
39SE İsveç10.714.6161,486%
40CH İsviçre9.020.1501,25%
41UA Ukrayna39.439.0895,519%
42GB Birleşik Krallı...70.050.6249,702%
43VA Vatikan5090%
Data sources: United Nations,World Bank, Nations Geo ,Census,Wikidata