Bugün Avrupa nüfusu

718.044.293
13 Ekim 2026 Salı

Bugünün Avrupa Nüfusu

Bugünkü Avrupa nüfusu, yıllık %-0,161 artış oranıyla 718.044.293'dir.

Nüfus718.044.293
Büyüme oranı-0,161%
Erkek346.505.915 (48,257%)
Dişi371.538.378 (51,743%)
Bugün Değişim -2.865
bugün doğumlar14.578
Bugün ölümler20.426
2026 yılındaki doğumlar4.619.020
2026'teki ölümler6.472.132
2026'te değişim -907.904 (-0,126%)

Avrupa için nüfus tablosu

Avrupa Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
2020725.709.922-890.251-0,123%724.819.671
2019724.983.476718.0420,099%725.701.518
2021724.825.189-1.141.068-0,157%723.684.121
2018724.052.756923.3200,128%724.976.076
2022723.696.856-3.025.246-0,418%720.671.610
2017722.952.0731.093.3770,151%724.045.450
2016721.477.9951.464.7740,203%722.942.769
2023721.158.591-604.860-0,084%720.553.731
2024720.565.644-743.371-0,103%719.822.273
2025719.842.651-929.234-0,129%718.913.417

Avrupa Ülkelerinin Nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Avrupa
1AL Arnavutluk2.745.2290,384%
2AD Andorra83.9770,012%
3AT Avusturya9.105.5671,267%
4BY Beyaz Rusya8.919.4551,247%
5BE Belçika11.778.7901,637%
6BA Bosna-Hersek3.106.7140,435%
7BG Bulgaristan6.653.7510,931%
8HR Hırvatistan3.815.1190,533%
9CY Kıbrıs1.385.4520,191%
10CZ Çek Cumhuriyeti10.521.8061,466%
11EE Estonya1.329.0470,186%
12FI Finlandiya5.620.4260,782%
13FR Fransa66.772.2849,277%
14DE Almanya83.589.05011,648%
15GR Yunanistan9.884.8591,38%
16HU Macaristan9.576.6051,336%
17IS İzlanda403.3640,056%
18IE İrlanda5.370.1060,742%
19IT İtalya58.860.1768,212%
20LV Letonya1.831.8510,256%
21LI Lihtenştayn40.4330,006%
22LT Litvanya2.790.7320,391%
23LU Lüksemburg689.3540,095%
24MT Malta549.5870,076%
25MD Moldova2.952.9570,414%
26MC Monako38.0240,005%
27ME Karadağ625.2600,087%
28MK Kuzey Makedonya1.801.1970,252%
29NO Norveç5.658.8660,785%
30PL Polonya37.802.3005,274%
31PT Portekiz10.390.6131,447%
32RO Romanya18.769.5982,623%
33RU Rusya143.300.88819,968%
34SM San Marino33.6130,005%
35RS Sırbistan6.629.3720,927%
36SK Slovakya5.448.8070,759%
37SI Slovenya2.113.7710,294%
38ES İspanya47.837.1786,659%
39SE İsveç10.712.7221,486%
40CH İsviçre9.018.4241,25%
41UA Ukrayna39.452.4935,519%
42GB Birleşik Krallı...70.033.9679,702%
43VA Vatikan5080%
Data sources: United Nations,World Bank, Nations Geo ,Census,Wikidata