Bugün Endonezya nüfusu

279.571.876
26 Mayıs 2024 Pazar

Endonezya'ın bugünkü nüfusu

Endonezya'in mevcut nüfusu, yıllık %0,798 büyüme oranıyla 279.571.876'dir. Endonezya, dünya nüfusunun %3,448'üne sahip bir nüfusa sahiptir.

Nüfus279.571.876
Büyüme oranı0,798%
Erkek140.721.445 (50,335%)
Dişi138.850.431 (49,665%)
Bugün Değişim+ 2.898
bugün doğumlar5.751
Bugün ölümler2.777
2024 yılındaki doğumlar1.766.491
2024'teki ölümler853.062
2024'te değişim+ 890.020 (0,319%)

Endonezya için nüfus tablosu

Endonezya Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
2023276.386.3892.285.7150,827%278.672.104
2022274.616.2891.765.7830,643%276.382.072
2021272.890.0931.721.9360,631%274.612.029
2020270.825.8482.055.5680,759%272.881.416
2019268.339.9082.474.0940,922%270.814.002
2018265.793.7772.533.0150,953%268.326.792
2017263.203.9282.576.7660,979%265.780.694
2016260.496.4362.693.5331,034%263.189.969
2015257.687.5032.793.3331,084%260.480.836
2014254.772.0202.899.3061,138%257.671.326

Endonezya yakınlarındaki ülkelerin nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Endonezya
1IN India1.440.398.336515,006%
2MY Malaysia34.635.29212,377%
3PH Philippines118.924.70942,422%
4SG Singapore6.048.9182,165%
5TH Thailand71.878.36725,782%
6TL East Timor1.377.9090,492%
7VN Vietnam99.434.96435,591%
8AU Australia26.673.1159,534%
9PG Papua New Guine...10.496.6203,74%
10PW Palau18.0520,006%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata