Bugün Güney Amerika nüfusu

442.639.728
15 Temmuz 2024 Pazartesi

Bugünün Güney Amerika Nüfusu

Bugünkü Güney Amerika nüfusu, yıllık %0,699 artış oranıyla 442.639.728'dir.

Nüfus442.639.728
Büyüme oranı0,699%
Erkek218.220.429 (49,3%)
Dişi224.419.299 (50,7%)
Bugün Değişim+ 650
bugün doğumlar1.274
Bugün ölümler618
2024 yılındaki doğumlar3.236.600
2024'teki ölümler1.571.374
2024'te değişim+ 1.652.316 (0,375%)

Güney Amerika için nüfus tablosu

Güney Amerika Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
2023437.818.7133.153.6400,72%440.972.353
2022435.197.8282.609.4220,6%437.807.250
2021432.707.9852.475.8730,572%435.183.858
2020429.762.6712.928.9920,682%432.691.663
2019426.298.0843.431.2410,805%429.729.325
2018422.622.6603.623.0420,857%426.245.702
2017418.796.6143.796.2120,906%422.592.826
2016414.874.2233.902.2420,941%418.776.465
2015410.873.7023.980.8860,969%414.854.588
2014406.874.5583.978.2350,978%410.852.793

Güney Amerika Ülkelerinin Nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Güney Amerika
1AR Arjantin46.067.37010,412%
2BO Bolivya12.573.0792,83%
3BR Brezilya217.677.53849,217%
4CL Şili19.659.9284,455%
5CO Kolombiya52.349.57111,84%
6EC Ekvador18.383.5454,146%
7GY Guyana819.7820,185%
8PY Paraguay6.950.0091,566%
9PE Peru34.694.3897,827%
10SR Surinam628.9710,142%
11UY Uruguay3.423.3200,776%
12VE Venezuela29.412.2266,604%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata