Bugün Güney Amerika nüfusu

441.863.036
13 Nisan 2024 Cumartesi

Bugünün Güney Amerika Nüfusu

Bugünkü Güney Amerika nüfusu, yıllık %0,699 artış oranıyla 441.863.036'dir.

Nüfus441.863.036
Büyüme oranı0,699%
Erkek217.837.521 (49,3%)
Dişi224.025.515 (50,7%)
Bugün Değişim+ 7.657
bugün doğumlar14.998
Bugün ölümler7.282
2024 yılındaki doğumlar1.715.195
2024'teki ölümler832.730
2024'te değişim+ 875.624 (0,199%)

Güney Amerika için nüfus tablosu

Güney Amerika Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
2023437.818.7133.153.6400,72%440.972.353
2022435.197.8282.609.4220,6%437.807.250
2021432.707.9852.475.8730,572%435.183.858
2020429.762.6712.928.9920,682%432.691.663
2019426.298.0843.431.2410,805%429.729.325
2018422.622.6603.623.0420,857%426.245.702
2017418.796.6143.796.2120,906%422.592.826
2016414.874.2233.902.2420,941%418.776.465
2015410.873.7023.980.8860,969%414.854.588
2014406.874.5583.978.2350,978%410.852.793

Güney Amerika Ülkelerinin Nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Güney Amerika
1AR Arjantin45.996.71910,412%
2BO Bolivya12.528.3332,83%
3BR Brezilya217.379.11049,217%
4CL Şili19.652.5084,455%
5CO Kolombiya52.284.48711,84%
6EC Ekvador18.336.9474,146%
7GY Guyana818.3750,185%
8PY Paraguay6.928.7611,566%
9PE Peru34.611.4627,827%
10SR Surinam627.5910,142%
11UY Uruguay3.423.2860,776%
12VE Venezuela29.275.4566,604%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata