Bugün Hindistan nüfusu

1.440.398.815
26 Mayıs 2024 Pazar

Hindistan'ın bugünkü nüfusu

Hindistan'in mevcut nüfusu, yıllık %0,9 büyüme oranıyla 1.440.398.815'dir. Hindistan, dünya nüfusunun %17,758'üne sahip bir nüfusa sahiptir.

Nüfus1.440.398.815
Büyüme oranı0,9%
Erkek742.711.396 (51,563%)
Dişi697.687.419 (48,437%)
Bugün Değişim+ 17.310
bugün doğumlar30.824
Bugün ölümler12.774
2024 yılındaki doğumlar9.205.960
2024'teki ölümler3.815.073
2024'te değişim+ 5.170.017 (0,36%)

Hindistan için nüfus tablosu

Hindistan Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
20231.422.026.52813.139.5250,924%1.435.166.053
20221.412.319.8179.674.3910,685%1.421.994.208
20211.402.807.8679.482.9810,676%1.412.290.848
20201.389.966.38712.787.6910,92%1.402.754.078
20191.376.257.71413.638.7140,991%1.389.896.428
20181.361.748.89914.434.5381,06%1.376.183.437
20171.346.642.46015.028.5301,116%1.361.670.990
20161.330.630.21915.914.3371,196%1.346.544.556
20151.315.102.79015.439.3071,174%1.330.542.097
20141.299.390.22815.618.6711,202%1.315.008.899

Hindistan yakınlarındaki ülkelerin nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Hindistan
1CN China1.425.242.37499,322%
2BD Bangladesh174.524.38012,112%
3BT Bhutan791.8800,055%
4NP Nepal31.205.6442,165%
5PK Pakistan244.720.15416,92%
6LK Sri Lanka21.943.9901,527%
7ID Indonesia279.571.95819,417%
8MM Myanmar54.926.3993,816%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata