Bugün Kuzey Amerika nüfusu

602.463.857
13 Nisan 2024 Cumartesi

Bugünün Kuzey Amerika Nüfusu

Bugünkü Kuzey Amerika nüfusu, yıllık %0,654 artış oranıyla 602.463.857'dir.

Nüfus602.463.857
Büyüme oranı0,654%
Erkek297.380.060 (49,361%)
Dişi305.083.797 (50,639%)
Bugün Değişim+ 10.397
bugün doğumlar20.076
Bugün ölümler12.504
2024 yılındaki doğumlar2.156.379
2024'teki ölümler1.343.051
2024'te değişim+ 1.116.738 (0,186%)

Kuzey Amerika için nüfus tablosu

Kuzey Amerika Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
2023597.361.0683.970.4300,665%601.331.498
2022593.646.9153.699.1040,623%597.346.019
2021590.954.4352.684.0350,454%593.638.470
2020587.900.1313.044.6770,518%590.944.808
2019583.375.8684.503.3670,772%587.879.235
2018578.600.8484.752.0010,821%583.352.849
2017573.454.1655.122.1510,893%578.576.316
2016567.974.2805.450.3900,96%573.424.670
2015562.767.7075.180.6370,921%567.948.344
2014557.381.2075.356.9110,961%562.738.118

Kuzey Amerika Ülkelerinin Nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Kuzey Amerika
1AG Antigua ve Barb...94.7040,016%
2BB Barbados282.2450,047%
3BZ Belize415.3900,069%
4CA Kanada39.036.5976,476%
5CR Kosta Rika5.239.3630,87%
6CU Küba11.179.1281,86%
7DM Dominika73.2970,012%
8DO Dominik Cumhuri...11.412.3011,893%
9SV El Salvador6.389.6151,061%
10GD Grenada126.7390,021%
11GT Guatemala18.297.6043,03%
12HT Haiti11.835.9221,962%
13HN Honduras10.723.3871,775%
14JM Jamaika2.824.9950,47%
15MX Meksika129.188.14321,44%
16NI Nikaragua7.121.7571,18%
17PA Panama4.515.0330,748%
18KN Saint Kitts ve ...47.8280,008%
19LC Saint Lucia180.6900,03%
20VC Saint Vincent v...103.6530,017%
21BS Bahamalar414.6600,069%
22TT Trinidad ve Tob...1.537.5590,256%
23US Amerika Birleşi...341.423.24756,692%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata