Bugün Kuzey Amerika nüfusu

603.508.163
20 Temmuz 2024 Cumartesi

Bugünün Kuzey Amerika Nüfusu

Bugünkü Kuzey Amerika nüfusu, yıllık %0,654 artış oranıyla 603.508.163'dir.

Nüfus603.508.163
Büyüme oranı0,654%
Erkek297.895.536 (49,361%)
Dişi305.612.627 (50,639%)
Bugün Değişim+ 2.068
bugün doğumlar3.993
Bugün ölümler2.487
2024 yılındaki doğumlar4.172.895
2024'teki ölümler2.598.991
2024'te değişim+ 2.161.044 (0,359%)

Kuzey Amerika için nüfus tablosu

Kuzey Amerika Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
2023597.361.0683.970.4300,665%601.331.498
2022593.646.9153.699.1040,623%597.346.019
2021590.954.4352.684.0350,454%593.638.470
2020587.900.1313.044.6770,518%590.944.808
2019583.375.8684.503.3670,772%587.879.235
2018578.600.8484.752.0010,821%583.352.849
2017573.454.1655.122.1510,893%578.576.316
2016567.974.2805.450.3900,96%573.424.670
2015562.767.7075.180.6370,921%567.948.344
2014557.381.2075.356.9110,961%562.738.118

Kuzey Amerika Ülkelerinin Nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Kuzey Amerika
1AG Antigua ve Barb...94.8410,016%
2BB Barbados282.3240,047%
3BZ Belize416.9230,069%
4CA Kanada39.122.4636,476%
5CR Kosta Rika5.248.3510,87%
6CU Küba11.173.5421,86%
7DM Dominika73.3830,012%
8DO Dominik Cumhuri...11.438.7011,893%
9SV El Salvador6.397.7681,061%
10GD Grenada126.9200,021%
11GT Guatemala18.371.1673,03%
12HT Haiti11.873.6481,962%
13HN Honduras10.766.9231,775%
14JM Jamaika2.824.6870,47%
15MX Meksika129.432.33321,44%
16NI Nikaragua7.146.9361,18%
17PA Panama4.530.6870,748%
18KN Saint Kitts ve ...47.8510,008%
19LC Saint Lucia180.8320,03%
20VC Saint Vincent v...103.6900,017%
21BS Bahamalar415.3460,069%
22TT Trinidad ve Tob...1.538.3470,256%
23US Amerika Birleşi...341.900.50056,692%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata