Bugün İran nüfusu

89.754.081
30 Mayıs 2024 Perşembe

İran'ın bugünkü nüfusu

İran'in mevcut nüfusu, yıllık %0,688 büyüme oranıyla 89.754.081'dir. İran, dünya nüfusunun %1,107'üne sahip bir nüfusa sahiptir.

Nüfus89.754.081
Büyüme oranı0,688%
Erkek45.271.148 (50,439%)
Dişi44.482.932 (49,561%)
Bugün Değişim+ 681
bugün doğumlar1.236
Bugün ölümler508
2024 yılındaki doğumlar459.057
2024'teki ölümler188.864
2024'te değişim+ 253.045 (0,283%)

İran için nüfus tablosu

İran Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
202388.844.498653.8960,736%89.498.394
202288.256.642586.0240,664%88.842.666
202187.590.223663.9340,758%88.254.157
202086.990.162597.6220,687%87.587.784
201986.138.242847.6000,984%86.985.842
201885.096.8821.034.7781,216%86.131.660
201783.913.2711.175.6251,401%85.088.896
201682.699.1901.204.9271,457%83.904.117
201580.882.4911.796.4002,221%82.678.891
201479.040.8531.820.3112,303%80.861.164

İran yakınlarındaki ülkelerin nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer İran
1TM Turkmenistan6.590.7107,327%
2AF Afghanistan43.265.25847,824%
3PK Pakistan244.770.254271,332%
4AM Armenia2.778.0233,104%
5AZ Azerbaijan10.458.54111,663%
6BH Bahrain1.497.5261,667%
7IQ Iraq46.428.09251,411%
8KW Kuwait4.345.8824,838%
9OM Oman4.707.2795,228%
10QA Qatar2.735.2163,047%
11SA Saudi Arabia37.425.98441,578%
12TR Turkey86.220.81596,135%
13AE United Arab Emi...9.585.13710,676%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata