Bugün Çin Halk Cumhuriyeti nüfusu

1.425.315.334
13 Nisan 2024 Cumartesi

Çin Halk Cumhuriyeti'ın bugünkü nüfusu

Çin Halk Cumhuriyeti'in mevcut nüfusu, yıllık %-0,044 büyüme oranıyla 1.425.315.334'dir. Çin Halk Cumhuriyeti, dünya nüfusunun %17,638'üne sahip bir nüfusa sahiptir.

Nüfus1.425.315.334
Büyüme oranı-0,044%
Erkek726.623.853 (50,98%)
Dişi698.691.482 (49,02%)
Bugün Değişim -1.570
bugün doğumlar26.475
Bugün ölümler27.272
2024 yılındaki doğumlar3.003.075
2024'teki ölümler3.093.477
2024'te değişim -178.082 (-0,012%)

Çin Halk Cumhuriyeti için nüfus tablosu

Çin Halk Cumhuriyeti Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
20221.425.925.386-71.296-0,005%1.425.854.090
20211.425.861.54357.0340,004%1.425.918.577
20231.425.849.288-356.462-0,025%1.425.492.826
20201.423.998.0191.865.4370,131%1.425.863.456
20191.419.730.0434.259.1900,3%1.423.989.233
20181.414.408.8945.318.1770,376%1.419.727.071
20171.406.143.0198.239.9980,586%1.414.383.017
20161.397.636.3428.483.6530,607%1.406.119.995
20151.389.794.5557.824.5430,563%1.397.619.098
20141.380.584.7829.180.8890,665%1.389.765.671

Çin Halk Cumhuriyeti yakınlarındaki ülkelerin nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Çin Halk Cumhuriyeti
1KZ Kazakhstan19.777.9211,383%
2KG Kyrgyzstan6.816.8680,476%
3TJ Tajikistan10.290.6270,718%
4KP North Korea26.227.3961,838%
5JP Japan122.774.7278,626%
6MN Mongolia3.483.7400,243%
7KR South Korea51.752.1493,631%
8AF Afghanistan43.122.2723,003%
9BT Bhutan791.3060,055%
10IN India1.438.896.259100,683%
11NP Nepal31.166.2142,18%
12PK Pakistan244.175.23917,036%
13LA Laos7.714.4030,539%
14MM Myanmar54.882.4353,843%
15VN Vietnam99.362.7616,958%
16RU Russia144.059.50310,115%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata