Bugün Arjantin nüfusu

46.032.377
30 Mayıs 2024 Perşembe

Arjantin'ın bugünkü nüfusu

Arjantin'in mevcut nüfusu, yıllık %0,611 büyüme oranıyla 46.032.377'dir. Arjantin, dünya nüfusunun %0,568'üne sahip bir nüfusa sahiptir.

Nüfus46.032.377
Büyüme oranı0,611%
Erkek22.793.988 (49,517%)
Dişi23.238.390 (50,483%)
Bugün Değişim+ 327
bugün doğumlar728
Bugün ölümler403
2024 yılındaki doğumlar256.280
2024'teki ölümler142.012
2024'te değişim+ 115.308 (0,251%)

Arjantin için nüfus tablosu

Arjantin Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
202345.630.699285.6480,626%45.916.347
202245.389.937240.1130,529%45.630.050
202145.163.623225.8180,5%45.389.441
202044.908.441254.6310,567%45.163.072
201944.582.599324.5610,728%44.907.160
201844.244.593336.7010,761%44.581.294
201743.864.639378.1130,862%44.242.752
201643.471.844391.2470,9%43.863.091
201543.042.287427.4100,993%43.469.697
201442.605.820434.1531,019%43.039.973

Arjantin yakınlarındaki ülkelerin nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Arjantin
1GB United Kingdom67.941.506147,766%
2BO Bolivia12.550.91727,175%
3BR Brazil217.529.730472,684%
4CL Chile19.656.25342,782%
5PY Paraguay6.939.48515,038%
6UY Uruguay3.423.3037,455%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata