Bugün Brezilya nüfusu

217.379.112
13 Nisan 2024 Cumartesi

Brezilya'ın bugünkü nüfusu

Brezilya'in mevcut nüfusu, yıllık %0,546 büyüme oranıyla 217.379.112'dir. Brezilya, dünya nüfusunun %2,685'üne sahip bir nüfusa sahiptir.

Nüfus217.379.112
Büyüme oranı0,546%
Erkek106.678.333 (49,075%)
Dişi110.700.779 (50,925%)
Bugün Değişim+ 2.944
bugün doğumlar6.649
Bugün ölümler3.710
2024 yılındaki doğumlar759.963
2024'teki ölümler424.030
2024'te değişim+ 336.442 (0,155%)

Brezilya için nüfus tablosu

Brezilya Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
2023215.802.2221.236.5470,573%217.038.769
2022214.824.774975.3040,454%215.800.078
2021213.827.672994.2990,465%214.821.971
2020212.564.9351.258.3840,592%213.823.319
2019211.000.8211.559.2960,739%212.560.117
2018209.332.3641.662.0990,794%210.994.463
2017207.677.5561.648.9600,794%209.326.516
2016206.041.6001.629.7890,791%207.671.389
2015204.334.8101.700.0660,832%206.034.876
2014202.584.4911.742.2270,86%204.326.718

Brezilya yakınlarındaki ülkelerin nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Brezilya
1FR France64.855.23529,865%
2AR Argentina45.996.71921,156%
3BO Bolivia12.528.3345,749%
4CO Colombia52.284.48824,056%
5GY Guyana818.3750,376%
6PY Paraguay6.928.7613,181%
7PE Peru34.611.46215,904%
8SR Suriname627.5910,288%
9UY Uruguay3.423.2861,577%
10VE Venezuela29.275.45713,417%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata