Bugün Brezilya nüfusu

213.759.020
10 Ekim 2026 Cumartesi

Brezilya'ın bugünkü nüfusu

Brezilya'in mevcut nüfusu, yıllık %0,338 büyüme oranıyla 213.759.020'dir. Brezilya, dünya nüfusunun %2,579'üne sahip bir nüfusa sahiptir.

Nüfus213.759.020
Büyüme oranı0,338%
Erkek105.084.320 (49,16%)
Dişi108.674.700 (50,84%)
Bugün Değişim+ 144
bugün doğumlar498
Bugün ölümler313
2026 yılındaki doğumlar1.926.531
2026'teki ölümler1.210.353
2026'te değişim+ 556.899 (0,261%)

Brezilya için nüfus tablosu

Brezilya Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
2025212.422.689777.4670,366%213.200.156
2024211.574.458846.2980,4%212.420.756
2023210.707.000866.0060,411%211.573.006
2022209.905.829799.7410,381%210.705.570
2021209.194.759709.1700,339%209.903.929
2020208.126.9261.065.6100,512%209.192.536
2019206.783.9931.337.8920,647%208.121.885
2018205.430.5281.349.6790,657%206.780.207
2017203.976.3621.448.2320,71%205.424.594
2016202.459.8651.510.3510,746%203.970.216

Brezilya için Net Göç Oranı

Brezilya için en son yıl (2023) itibarıyla net göç oranı -240.059 olarak tahmin edilmektedir, daha fazla insanın ayrıldığı ve daha azının geldiği olumsuz bir göç eğilimi gösteriyor.

Son 10 yıldaki Net Göç Oranı

YılNet Göç
2023-240.059
2022-253.639
2021-208.581
2020-78.437
2019-129.216
2018-230.334
2017-156.296
2016-92.989
2015-173.611
2014-145.732

Brezilya yakınlarındaki ülkelerin nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Brezilya
1FR France66.771.32631,285%
2AR Argentina46.044.63421,542%
3BO Bolivia12.794.0075,941%
4CO Colombia54.069.95725,182%
5GY Guyana842.2210,393%
6PY Paraguay7.117.0933,309%
7PE Peru35.013.30516,3%
8SR Suriname646.6990,301%
9UY Uruguay3.381.9021,587%
10VE Venezuela28.666.37413,402%
Data sources: United Nations,World Bank, Nations Geo ,Census,Wikidata