Bugün Kamerun nüfusu

29.416.146
15 Temmuz 2024 Pazartesi

Kamerun'ın bugünkü nüfusu

Kamerun'in mevcut nüfusu, yıllık %2,563 büyüme oranıyla 29.416.146'dir. Kamerun, dünya nüfusunun %0,359'üne sahip bir nüfusa sahiptir.

Nüfus29.416.146
Büyüme oranı2,563%
Erkek14.675.028 (49,888%)
Dişi14.741.118 (50,112%)
Bugün Değişim+ 142
bugün doğumlar187
Bugün ölümler42
2024 yılındaki doğumlar524.308
2024'teki ölümler118.122
2024'te değişim+ 398.421 (1,373%)

Kamerun için nüfus tablosu

Kamerun Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
202328.276.861731.2402,586%29.008.101
202227.552.212715.2552,596%28.267.467
202126.845.044697.9712,6%27.543.015
202026.137.129698.3842,672%26.835.513
201925.427.553699.7662,752%26.127.319
201824.725.940691.8322,798%25.417.772
201724.060.423656.3682,728%24.716.791
201623.362.837687.3352,942%24.050.172
201522.662.456689.8453,044%23.352.301
201421.936.714714.0403,255%22.650.754

Kamerun yakınlarındaki ülkelerin nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Kamerun
1CF Central African...5.920.56220,08%
2TD Chad18.863.01963,96%
3CG Republic of the...6.248.65421,282%
4GQ Equatorial Guin...1.756.1925,978%
5GA Gabon2.486.0308,479%
6NG Nigeria229.311.013780,403%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata