Bugün Libya nüfusu

6.966.648
15 Temmuz 2024 Pazartesi

Libya'ın bugünkü nüfusu

Libya'in mevcut nüfusu, yıllık %1,074 büyüme oranıyla 6.966.648'dir. Libya, dünya nüfusunun %0,086'üne sahip bir nüfusa sahiptir.

Nüfus6.966.648
Büyüme oranı1,074%
Erkek3.521.185 (50,543%)
Dişi3.445.463 (49,457%)
Bugün Değişim+ 17
bugün doğumlar26
Bugün ölümler9
2024 yılındaki doğumlar61.690
2024'teki ölümler20.534
2024'te değişim+ 39.856 (0,575%)

Libya için nüfus tablosu

Libya Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
20236.849.98476.3771,115%6.926.361
20226.774.69874.8601,105%6.849.558
20216.695.85678.4081,171%6.774.264
20206.612.02883.3121,26%6.695.340
20196.526.14885.2971,307%6.611.445
20186.429.43895.9921,493%6.525.430
20176.327.085101.5501,605%6.428.635
20166.237.30789.1311,429%6.326.438
20156.147.16389.5031,456%6.236.666
20146.048.36597.9841,62%6.146.349

Libya yakınlarındaki ülkelerin nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Libya
1TD Chad18.863.038267,942%
2DZ Algeria46.299.671663,368%
3EG Egypt114.541.1861.639,804%
4SD Sudan49.394.490703,516%
5TN Tunisia12.568.147180,645%
6NE Niger28.266.286400,035%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata