Bugün Nijer nüfusu

28.208.753
24 Haziran 2024 Pazartesi

Nijer'ın bugünkü nüfusu

Nijer'in mevcut nüfusu, yıllık %3,75 büyüme oranıyla 28.208.753'dir. Nijer, dünya nüfusunun %0,343'üne sahip bir nüfusa sahiptir.

Nüfus28.208.753
Büyüme oranı3,75%
Erkek14.307.080 (50,719%)
Dişi13.901.673 (49,281%)
Bugün Değişim+ 2.321
bugün doğumlar2.805
Bugün ölümler443
2024 yılındaki doğumlar603.352
2024'teki ölümler95.223
2024'te değişim+ 499.163 (1,801%)

Nijer için nüfus tablosu

Nijer Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
202326.696.096994.6973,726%27.690.793
202225.719.857958.0653,725%26.677.922
202124.785.587917.0673,7%25.702.654
202023.881.690887.2053,715%24.768.895
201923.005.096860.3913,74%23.865.487
201822.149.020839.8913,792%22.988.911
201721.326.824806.7943,783%22.133.618
201620.516.662794.6103,873%21.311.272
201519.739.586762.1453,861%20.501.731
201419.004.442721.2193,795%19.725.661

Nijer yakınlarındaki ülkelerin nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Nijer
1TD Chad18.831.69666,98%
2DZ Algeria46.263.544165,827%
3LY Libya6.962.52924,998%
4BJ Benin14.070.43050,143%
5BF Burkina Faso23.825.06584,965%
6ML Mali23.996.05585,345%
7NG Nigeria229.016.037817,245%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata