Bugün Mozambik nüfusu

34.905.704
22 Temmuz 2024 Pazartesi

Mozambik'ın bugünkü nüfusu

Mozambik'in mevcut nüfusu, yıllık %2,779 büyüme oranıyla 34.905.704'dir. Mozambik, dünya nüfusunun %0,425'üne sahip bir nüfusa sahiptir.

Nüfus34.905.704
Büyüme oranı2,779%
Erkek17.134.089 (49,087%)
Dişi17.771.616 (50,913%)
Bugün Değişim+ 1.788
bugün doğumlar2.294
Bugün ölümler472
2024 yılındaki doğumlar682.241
2024'teki ölümler140.401
2024'te değişim+ 531.615 (1,547%)

Mozambik için nüfus tablosu

Mozambik Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
202333.420.619940.1222,813%34.360.741
202232.518.418890.0292,737%33.408.447
202131.635.726870.6152,752%32.506.341
202030.720.752901.6542,935%31.622.406
201929.850.438857.9022,874%30.708.340
201828.997.319840.9222,9%29.838.241
201728.141.563843.1212,996%28.984.684
201627.251.422875.8613,214%28.127.283
201526.435.069803.8903,041%27.238.959
201425.642.340780.8093,045%26.423.149

Mozambik yakınlarındaki ülkelerin nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Mozambik
1KM Comoros868.4042,501%
2MW Malawi21.503.25561,672%
3TZ Tanzania69.516.170199,046%
4ZM Zambia21.162.68860,656%
5ZW Zimbabwe17.038.30448,998%
6SZ Eswatini1.222.7523,537%
7ZA South Africa61.055.815176,552%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata