Bugün Güney Afrika Cumhuriyeti nüfusu

61.050.300
19 Temmuz 2024 Cuma

Güney Afrika Cumhuriyeti'ın bugünkü nüfusu

Güney Afrika Cumhuriyeti'in mevcut nüfusu, yıllık %1,089 büyüme oranıyla 61.050.300'dir. Güney Afrika Cumhuriyeti, dünya nüfusunun %0,751'üne sahip bir nüfusa sahiptir.

Nüfus61.050.300
Büyüme oranı1,089%
Erkek29.787.571 (48,792%)
Dişi31.262.729 (51,208%)
Bugün Değişim+ 1.139
bugün doğumlar1.943
Bugün ölümler899
2024 yılındaki doğumlar618.299
2024'teki ölümler286.164
2024'te değişim+ 362.282 (0,597%)

Güney Afrika Cumhuriyeti için nüfus tablosu

Güney Afrika Cumhuriyeti Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
202360.140.971544.2760,905%60.685.247
202259.646.800492.0860,825%60.138.886
202159.137.710506.8100,857%59.644.520
202058.466.143667.6831,142%59.133.826
201957.707.967753.0891,305%58.461.056
201856.971.303732.0811,285%57.703.384
201656.533.431-222.742-0,394%56.310.689
201756.311.116656.5881,166%56.967.704
201555.219.5771.298.2122,351%56.517.789
201454.239.525971.4301,791%55.210.955

Güney Afrika Cumhuriyeti yakınlarındaki ülkelerin nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Güney Afrika Cumhuriyeti
1MZ Mozambique34.897.73256,641%
2ZW Zimbabwe17.035.37127,753%
3BW Botswana2.721.6234,445%
4SZ Eswatini1.222.6472,003%
5LS Lesotho2.357.2343,861%
6NA Namibia2.647.7484,323%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata