Bugün Burkina Faso nüfusu

23.825.084
24 Haziran 2024 Pazartesi

Burkina Faso'ın bugünkü nüfusu

Burkina Faso'in mevcut nüfusu, yıllık %2,49 büyüme oranıyla 23.825.084'dir. Burkina Faso, dünya nüfusunun %0,291'üne sahip bir nüfusa sahiptir.

Nüfus23.825.084
Büyüme oranı2,49%
Erkek11.875.897 (49,846%)
Dişi11.949.188 (50,154%)
Bugün Değişim+ 1.328
bugün doğumlar1.835
Bugün ölümler434
2024 yılındaki doğumlar389.162
2024'teki ölümler91.986
2024'te değişim+ 281.630 (1,196%)

Burkina Faso için nüfus tablosu

Burkina Faso Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
202322.959.516576.7432,512%23.536.259
202222.388.008564.4022,521%22.952.410
202121.813.359567.1472,6%22.380.506
202021.231.893573.6862,702%21.805.579
201920.671.385552.9602,675%21.224.345
201820.114.061549.7172,733%20.663.778
201719.557.656548.5922,805%20.106.248
201618.993.340556.1252,928%19.549.465
201518.442.699542.5842,942%18.985.283
201417.896.986537.6253,004%18.434.611

Burkina Faso yakınlarındaki ülkelerin nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Burkina Faso
1BJ Benin14.070.44259,016%
2CI Ivory Coast29.584.490124,177%
3GH Ghana34.761.487146,311%
4ML Mali23.996.078100,448%
5NE Niger28.208.786117,696%
6TG Togo9.255.69438,894%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata