Bugün Mali nüfusu

23.996.050
24 Haziran 2024 Pazartesi

Mali'ın bugünkü nüfusu

Mali'in mevcut nüfusu, yıllık %3,056 büyüme oranıyla 23.996.050'dir. Mali, dünya nüfusunun %0,293'üne sahip bir nüfusa sahiptir.

Nüfus23.996.050
Büyüme oranı3,056%
Erkek12.112.216 (50,476%)
Dişi11.883.834 (49,524%)
Bugün Değişim+ 1.609
bugün doğumlar2.169
Bugün ölümler446
2024 yılındaki doğumlar467.939
2024'teki ölümler96.230
2024'te değişim+ 347.167 (1,468%)

Mali için nüfus tablosu

Mali Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
202322.938.514699.6253,05%23.638.139
202222.248.667679.4743,054%22.928.141
202121.561.299676.5943,138%22.237.893
202020.886.781663.7823,178%21.550.563
201920.248.067628.9053,106%20.876.972
201819.620.529617.6543,148%20.238.183
201719.002.180608.4503,202%19.610.630
201618.398.032594.4403,231%18.992.472
201517.827.781561.3973,149%18.389.178
201417.275.847543.3253,145%17.819.172

Mali yakınlarındaki ülkelerin nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Mali
1DZ Algeria46.263.539194,301%
2BF Burkina Faso23.825.06199,554%
3CI Ivory Coast29.584.461123,623%
4GN Guinea14.520.12860,712%
5MR Mauritania4.990.45220,836%
6NE Niger28.208.746117,171%
7SN Senegal18.209.68576,072%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata