Bugün Kolombiya nüfusu

52.317.308
30 Mayıs 2024 Perşembe

Kolombiya'ın bugünkü nüfusu

Kolombiya'in mevcut nüfusu, yıllık %0,495 büyüme oranıyla 52.317.308'dir. Kolombiya, dünya nüfusunun %0,646'üne sahip bir nüfusa sahiptir.

Nüfus52.317.308
Büyüme oranı0,495%
Erkek25.777.246 (49,271%)
Dişi26.540.062 (50,729%)
Bugün Değişim+ 274
bugün doğumlar745
Bugün ölümler311
2024 yılındaki doğumlar288.882
2024'teki ölümler120.439
2024'te değişim+ 106.194 (0,203%)

Kolombiya için nüfus tablosu

Kolombiya Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
202351.959.221251.4830,484%52.210.704
202251.788.827169.8670,328%51.958.694
202151.244.297541.6521,057%51.785.949
202050.617.028623.6021,232%51.240.630
201949.757.785851.8531,712%50.609.638
201848.796.138952.5011,952%49.748.639
201747.907.203881.0131,839%48.788.216
201647.344.708559.1411,181%47.903.849
201546.894.748447.8450,955%47.342.593
201446.461.146431.6240,929%46.892.770

Kolombiya yakınlarındaki ülkelerin nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Kolombiya
1NI Nicaragua7.133.77913,589%
2PA Panama4.522.5078,616%
3BR Brazil217.529.604415,702%
4EC Ecuador18.360.44635,02%
5PE Peru34.653.28166,112%
6VE Venezuela29.344.42755,776%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata