Bugün Okyanusya nüfusu

45.153.747
30 Mayıs 2024 Perşembe

Bugünün Okyanusya Nüfusu

Bugünkü Okyanusya nüfusu, yıllık %1,162 artış oranıyla 45.153.747'dir.

Nüfus45.153.747
Büyüme oranı1,162%
Erkek22.632.647 (50,124%)
Dişi22.521.099 (49,876%)
Bugün Değişim+ 648
bugün doğumlar852
Bugün ölümler379
2024 yılındaki doğumlar282.028
2024'teki ölümler125.299
2024'te değişim+ 214.648 (0,478%)

Okyanusya için nüfus tablosu

Okyanusya Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
202344.410.641524.8701,182%44.935.511
202243.878.034529.0161,206%44.407.050
202143.326.817547.3221,263%43.874.139
202042.768.472554.2451,296%43.322.717
201942.021.047740.1941,761%42.761.241
201841.293.374720.8911,746%42.014.265
201740.577.912708.7511,747%41.286.663
201639.863.621707.5741,775%40.571.195
201539.185.230671.9941,715%39.857.224
201438.521.239657.8341,708%39.179.073

Okyanusya Ülkelerinin Nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Okyanusya
1AU Avustralya26.675.92559,124%
2FM Mikronezya116.2020,258%
3FJ Fiji942.4592,091%
4KI Kiribati135.5570,3%
5MH Marshall Adalar...42.3770,094%
6NR Nauru12.8750,029%
7NZ Yeni Zelanda5.266.20211,681%
8PW Palau18.0520,04%
9PG Papua Yeni Gine10.498.61823,194%
10WS Samoa228.6650,506%
11SB Solomon Adaları755.1531,666%
12TO Tonga108.6010,241%
13TV Tuvalu11.4700,025%
14VU Vanuatu341.5900,753%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata