Bugün Macaristan nüfusu

9.989.352
15 Temmuz 2024 Pazartesi

Macaristan'ın bugünkü nüfusu

Macaristan'in mevcut nüfusu, yıllık %-1,429 büyüme oranıyla 9.989.352'dir. Macaristan, dünya nüfusunun %0,125'üne sahip bir nüfusa sahiptir.

Nüfus9.989.352
Büyüme oranı-1,429%
Erkek4.802.741 (48,079%)
Dişi5.186.611 (51,921%)
Bugün Değişim -24
bugün doğumlar17
Bugün ölümler22
2024 yılındaki doğumlar53.835
2024'teki ölümler68.196
2024'te değişim -77.058 (-0,765%)

Macaristan için nüfus tablosu

Macaristan Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
202310.246.068-181.253-1,769%10.064.815
20149.878.881-22.030-0,223%9.856.851
20159.856.921-25.431-0,258%9.831.490
20169.831.571-33.034-0,336%9.798.537
20179.798.638-19.401-0,198%9.779.237
20189.779.244-5.770-0,059%9.773.474
20199.773.471-3.323-0,034%9.770.148
20209.770.120-39.178-0,401%9.730.942
20219.731.025-42.525-0,437%9.688.500
20229.688.547542.0745,595%10.230.621

Macaristan yakınlarındaki ülkelerin nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Macaristan
1RO Romania19.610.434195,997%
2SK Slovakia5.699.67357,05%
3UA Ukraine37.967.234371,731%
4HR Croatia3.985.80439,713%
5RS Serbia7.095.54970,701%
6SI Slovenia2.118.92821,055%
7AT Austria8.977.77189,092%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata