Bugün Sırbistan nüfusu

7.095.046
19 Temmuz 2024 Cuma

Sırbistan'ın bugünkü nüfusu

Sırbistan'in mevcut nüfusu, yıllık %-0,563 büyüme oranıyla 7.095.046'dir. Sırbistan, dünya nüfusunun %0,088'üne sahip bir nüfusa sahiptir.

Nüfus7.095.046
Büyüme oranı-0,563%
Erkek3.402.721 (47,959%)
Dişi3.692.325 (52,041%)
Bugün Değişim -71
bugün doğumlar114
Bugün ölümler167
2024 yılındaki doğumlar35.090
2024'teki ölümler51.514
2024'te değişim -21.967 (-0,309%)

Sırbistan için nüfus tablosu

Sırbistan Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
20147.555.332-22.742-0,301%7.532.590
20157.532.588-26.213-0,348%7.506.375
20167.506.404-26.272-0,35%7.480.132
20177.480.172-30.669-0,41%7.449.503
20187.449.588-31.586-0,424%7.418.002
20197.418.048-34.049-0,459%7.383.999
20207.384.063-52.279-0,708%7.331.784
20217.331.946-70.680-0,964%7.261.266
20227.261.591-80.894-1,114%7.180.697
20237.181.140-64.415-0,897%7.116.725

Sırbistan yakınlarındaki ülkelerin nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Sırbistan
1BG Bulgaria6.615.93293,37%
2HU Hungary9.987.548141,442%
3RO Romania19.607.639277,221%
4AL Albania2.825.82539,737%
5BA Bosnia and Herz...3.193.75644,972%
6HR Croatia3.985.52556,171%
7ME Montenegro626.0838,8%
8MK North Macedonia2.082.70229,264%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata