Bugün Japonya nüfusu

122.690.063
30 Mayıs 2024 Perşembe

Japonya'ın bugünkü nüfusu

Japonya'in mevcut nüfusu, yıllık %-0,542 büyüme oranıyla 122.690.063'dir. Japonya, dünya nüfusunun %1,521'üne sahip bir nüfusa sahiptir.

Nüfus122.690.063
Büyüme oranı-0,542%
Erkek59.611.816 (48,587%)
Dişi63.078.247 (51,413%)
Bugün Değişim -748
bugün doğumlar916
Bugün ölümler1.774
2024 yılındaki doğumlar335.152
2024'teki ölümler649.551
2024'te değişim -273.889 (-0,223%)

Japonya için nüfus tablosu

Japonya Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
2014127.585.524-218.171-0,171%127.367.353
2015127.367.946-234.357-0,184%127.133.589
2016127.133.920-280.966-0,221%126.852.954
2017126.853.795-383.098-0,302%126.470.697
2018126.471.149-431.267-0,341%126.039.882
2019126.040.583-499.121-0,396%125.541.462
2020125.542.770-597.584-0,476%124.945.186
2021124.946.751-669.715-0,536%124.277.036
2022124.278.310-654.947-0,527%123.623.363
2023123.625.074-662.630-0,536%122.962.444

Japonya yakınlarındaki ülkelerin nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Japonya
1CN China1.425.235.6561.159,277%
2TW Taiwan23.947.98319,467%
3KR South Korea51.746.16542,098%
4PH Philippines118.943.55496,144%
5RU Russia143.999.055117,266%
6US United States341.651.225277,246%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata