Bugün Rusya nüfusu

143.933.027
20 Temmuz 2024 Cumartesi

Rusya'ın bugünkü nüfusu

Rusya'in mevcut nüfusu, yıllık %-0,33 büyüme oranıyla 143.933.027'dir. Rusya, dünya nüfusunun %1,784'üne sahip bir nüfusa sahiptir.

Nüfus143.933.027
Büyüme oranı-0,33%
Erkek66.858.731 (46,451%)
Dişi77.074.296 (53,549%)
Bugün Değişim -256
bugün doğumlar725
Bugün ölümler938
2024 yılındaki doğumlar742.541
2024'teki ölümler960.079
2024'te değişim -261.579 (-0,181%)

Rusya için nüfus tablosu

Rusya Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
2020145.761.663-288.608-0,198%145.473.055
2019145.722.91039.3450,027%145.762.255
2018145.581.675141.2140,097%145.722.889
2021145.472.994-741.912-0,51%144.731.082
2017145.323.397258.6760,178%145.582.073
2016144.894.916427.4400,295%145.322.356
2022144.732.516-39.078-0,027%144.693.438
2023144.694.112-500.642-0,346%144.193.470
2015144.441.863452.1030,313%144.893.966
2014144.128.277312.7580,217%144.441.035

Rusya yakınlarındaki ülkelerin nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Rusya
1KZ Kazakhstan19.838.90913,671%
2CN China1.425.148.624988,59%
3KP North Korea26.248.43118,173%
4JP Japan122.597.58585,276%
5MN Mongolia3.495.7242,407%
6AZ Azerbaijan10.465.2197,239%
7GE Georgia3.717.0622,581%
8BY Belarus9.452.8676,572%
9PL Poland40.183.30728,139%
10UA Ukraine37.981.56525,951%
11EE Estonia1.318.8430,916%
12FI Finland5.550.1003,847%
13LV Latvia1.809.2031,262%
14LT Lithuania2.691.4901,876%
15NO Norway5.516.3893,81%
16SE Sweden10.676.6137,381%
17US United States341.900.520236,426%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata