Bugün Rusya nüfusu

144.059.431
13 Nisan 2024 Cumartesi

Rusya'ın bugünkü nüfusu

Rusya'in mevcut nüfusu, yıllık %-0,33 büyüme oranıyla 144.059.431'dir. Rusya, dünya nüfusunun %1,784'üne sahip bir nüfusa sahiptir.

Nüfus144.059.431
Büyüme oranı-0,33%
Erkek66.917.447 (46,451%)
Dişi77.141.984 (53,549%)
Bugün Değişim -1.263
bugün doğumlar3.586
Bugün ölümler4.636
2024 yılındaki doğumlar383.720
2024'teki ölümler496.136
2024'te değişim -135.175 (-0,094%)

Rusya için nüfus tablosu

Rusya Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
2020145.761.663-288.608-0,198%145.473.055
2019145.722.91039.3450,027%145.762.255
2018145.581.675141.2140,097%145.722.889
2021145.472.994-741.912-0,51%144.731.082
2017145.323.397258.6760,178%145.582.073
2016144.894.916427.4400,295%145.322.356
2022144.732.516-39.078-0,027%144.693.438
2023144.694.112-500.642-0,346%144.193.470
2015144.441.863452.1030,313%144.893.966
2014144.128.277312.7580,217%144.441.035

Rusya yakınlarındaki ülkelerin nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Rusya
1KZ Kazakhstan19.777.95613,671%
2CN China1.425.315.239988,59%
3KP North Korea26.227.40818,173%
4JP Japan122.774.62685,276%
5MN Mongolia3.483.7472,407%
6AZ Azerbaijan10.452.4357,239%
7GE Georgia3.719.0192,581%
8BY Belarus9.464.2706,572%
9PL Poland40.372.35828,139%
10UA Ukraine37.710.19525,951%
11EE Estonia1.319.8890,916%
12FI Finland5.548.9503,847%
13LV Latvia1.814.4681,262%
14LT Lithuania2.698.1451,876%
15NO Norway5.505.7643,81%
16SE Sweden10.660.4417,381%
17US United States341.423.265236,426%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata