Bugün Kongo Demokratik Cumhuriyeti nüfusu

105.718.136
15 Temmuz 2024 Pazartesi

Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ın bugünkü nüfusu

Kongo Demokratik Cumhuriyeti'in mevcut nüfusu, yıllık %3,231 büyüme oranıyla 105.718.136'dir. Kongo Demokratik Cumhuriyeti, dünya nüfusunun %1,286'üne sahip bir nüfusa sahiptir.

Nüfus105.718.136
Büyüme oranı3,231%
Erkek52.451.214 (49,614%)
Dişi53.266.923 (50,386%)
Bugün Değişim+ 1.013
bugün doğumlar1.310
Bugün ölümler276
2024 yılındaki doğumlar2.326.202
2024'teki ölümler489.874
2024'te değişim+ 1.799.085 (1,731%)

Kongo Demokratik Cumhuriyeti için nüfus tablosu

Kongo Demokratik Cumhuriyeti Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
2023100.606.5663.258.6473,239%103.865.213
202297.413.8583.141.5973,225%100.555.455
202194.374.3792.991.6683,17%97.366.047
202091.331.9502.992.9483,277%94.324.898
201988.481.8312.804.8743,17%91.286.705
201885.692.8792.744.7433,203%88.437.622
201782.873.6672.772.1243,345%85.645.791
201679.988.2862.834.7853,544%82.823.071
201577.325.5212.618.2423,386%79.943.763
201474.745.6562.536.1203,393%77.281.776

Kongo Demokratik Cumhuriyeti yakınlarındaki ülkelerin nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Kongo Demokratik Cumhuriyeti
1BI Burundi13.601.93012,908%
2RW Rwanda14.424.52413,717%
3SS South Sudan11.283.12210,759%
4UG Uganda49.962.72647,392%
5TZ Tanzania69.475.41965,84%
6ZM Zambia21.151.05520,064%
7AO Angola37.836.02835,836%
8CM Cameroon29.416.22827,923%
9CF Central African...5.920.5815,607%
10CG Republic of the...6.248.6695,943%
11SD Sudan49.394.58746,893%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata