Bugün Almanya nüfusu

83.250.933
15 Temmuz 2024 Pazartesi

Almanya'ın bugünkü nüfusu

Almanya'in mevcut nüfusu, yıllık %-0,057 büyüme oranıyla 83.250.933'dir. Almanya, dünya nüfusunun %1,03'üne sahip bir nüfusa sahiptir.

Nüfus83.250.933
Büyüme oranı-0,057%
Erkek41.102.768 (49,372%)
Dişi42.148.165 (50,628%)
Bugün Değişim -15
bugün doğumlar243
Bugün ölümler308
2024 yılındaki doğumlar401.824
2024'teki ölümler510.546
2024'te değişim -25.435 (-0,031%)

Almanya için nüfus tablosu

Almanya Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
202283.426.789-114.295-0,137%83.312.494
202183.390.32036.6920,044%83.427.012
202383.312.897-36.658-0,044%83.276.239
202083.267.655122.4030,147%83.390.058
201983.028.627238.2920,287%83.266.919
201882.764.764263.1920,318%83.027.956
201782.483.984280.4460,34%82.764.430
201682.178.861304.8840,371%82.483.745
201581.967.591210.6570,257%82.178.248
201481.750.059217.4550,266%81.967.514

Almanya yakınlarındaki ülkelerin nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Almanya
1CZ Czech Republic10.504.00512,609%
2PL Poland40.193.18148,723%
3DK Denmark5.940.6797,115%
4AT Austria8.977.77410,769%
5BE Belgium11.716.83714,051%
6FR France64.886.10077,838%
7LU Luxembourg661.8140,79%
8NL Netherlands17.672.92021,189%
9CH Switzerland8.853.30310,597%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata