Bugün Fransa nüfusu

64.870.796
30 Mayıs 2024 Perşembe

Fransa'ın bugünkü nüfusu

Fransa'in mevcut nüfusu, yıllık %0,189 büyüme oranıyla 64.870.796'dir. Fransa, dünya nüfusunun %0,802'üne sahip bir nüfusa sahiptir.

Nüfus64.870.796
Büyüme oranı0,189%
Erkek31.318.401 (48,278%)
Dişi33.552.395 (51,722%)
Bugün Değişim+ 133
bugün doğumlar727
Bugün ölümler666
2024 yılındaki doğumlar275.334
2024'teki ölümler252.472
2024'te değişim+ 50.342 (0,078%)

Fransa için nüfus tablosu

Fransa Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
202364.692.714127.4450,197%64.820.159
202264.560.542132.3490,205%64.692.891
202164.502.34658.0520,09%64.560.398
202064.457.76044.4760,069%64.502.236
201964.341.757115.8150,18%64.457.572
201864.213.858127.7860,199%64.341.644
201764.074.315139.6820,218%64.213.997
201663.904.322169.9850,266%64.074.307
201563.715.216188.5970,296%63.903.813
201463.461.766253.2120,399%63.714.978

Fransa yakınlarındaki ülkelerin nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Fransa
1AD Andorra80.3190,124%
2IT Italy58.713.26690,69%
3ES Spain47.477.71273,277%
4BE Belgium11.713.16818,052%
5DE Germany83.256.863128,472%
6LU Luxembourg660.9861,016%
7MC Monaco36.1670,056%
8CH Switzerland8.846.56813,614%
9BR Brazil217.529.632334,837%
10SR Suriname628.2870,966%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata