Bugün Irak nüfusu

46.427.987
30 Mayıs 2024 Perşembe

Irak'ın bugünkü nüfusu

Irak'in mevcut nüfusu, yıllık %2,195 büyüme oranıyla 46.427.987'dir. Irak, dünya nüfusunun %0,569'üne sahip bir nüfusa sahiptir.

Nüfus46.427.987
Büyüme oranı2,195%
Erkek23.279.869 (50,142%)
Dişi23.148.118 (49,858%)
Bugün Değişim+ 1.013
bugün doğumlar1.229
Bugün ölümler199
2024 yılındaki doğumlar503.515
2024'teki ölümler81.495
2024'te değişim+ 414.941 (0,902%)

Irak için nüfus tablosu

Irak Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
202344.996.0741.005.6622,235%46.001.736
202243.996.169988.5942,247%44.984.763
202143.071.016915.2592,125%43.986.275
202042.042.9511.015.7582,416%43.058.709
201941.084.090947.8102,307%42.031.900
201840.097.309974.7662,431%41.072.075
201739.145.014941.0462,404%40.086.060
201638.250.872883.9782,311%39.134.850
201537.264.753973.3552,612%38.238.108
201436.228.2231.021.9982,821%37.250.221

Irak yakınlarındaki ülkelerin nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Irak
1IR Iran89.754.017194,512%
2JO Jordan11.380.16424,686%
3KW Kuwait4.345.8789,411%
4SA Saudi Arabia37.425.93080,875%
5SY Syria24.238.76451,709%
6TR Turkey86.220.769186,994%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata