Bugün Suudi Arabistan nüfusu

37.425.987
30 Mayıs 2024 Perşembe

Suudi Arabistan'ın bugünkü nüfusu

Suudi Arabistan'in mevcut nüfusu, yıllık %1,393 büyüme oranıyla 37.425.987'dir. Suudi Arabistan, dünya nüfusunun %0,46'üne sahip bir nüfusa sahiptir.

Nüfus37.425.987
Büyüme oranı1,393%
Erkek21.479.006 (57,391%)
Dişi15.946.981 (42,609%)
Bugün Değişim+ 576
bugün doğumlar668
Bugün ölümler120
2024 yılındaki doğumlar246.863
2024'teki ölümler44.294
2024'te değişim+ 213.026 (0,572%)

Suudi Arabistan için nüfus tablosu

Suudi Arabistan Nüfus Tarihi

YılNüfus
(01 Jan)
Doğal DeğişimBüyüme oranı
(%)
Toplam nüfus
(31 December)
202336.681.089528.2081,44%37.209.297
202036.229.972-468.816-1,294%35.761.156
202236.136.551540.6031,496%36.677.154
202135.764.241370.5181,036%36.134.759
201935.424.752796.3482,248%36.221.100
201834.611.514803.6792,322%35.415.193
201733.774.729826.4682,447%34.601.197
201633.057.810709.4212,146%33.767.231
201532.441.886610.2321,881%33.052.118
201431.809.242626.3241,969%32.435.566

Suudi Arabistan yakınlarındaki ülkelerin nüfusu

RütbeIsoÜlkeNüfusEşdeğer Suudi Arabistan
1EG Egypt114.318.639305,232%
2IR Iran89.754.084240,51%
3BH Bahrain1.497.5264,01%
4IQ Iraq46.428.098123,648%
5JO Jordan11.380.17030,523%
6KW Kuwait4.345.88211,636%
7OM Oman4.707.27912,575%
8QA Qatar2.735.2167,328%
9AE United Arab Emi...9.585.13725,676%
10YE Yemen35.146.63093,593%
Data sources: United Nations,World Bank,Nations Geo,Census,Wikidata